0


יצירת קשר


חפשו אותנו ברשתות

facebook
instagram

01/05/2023

חיסכון בדלק – שש טכניקות שיעזרו לכם לחסוך בדלק

כלי הרכב מסייעים לנו להתנייד לכל מקום, השימוש בהם הוא יומיומי, שגרתי ורגיל, וכמו שאר חלקי הרכב, גם המנוע דורש תחזוקה משלו, כשהחלק העיקרי בה הוא מילוי הדלק. בישראל, מחירי הדלק ממשיכים לעלות. אז איך מצמצמים את צריכת הדלק? אילו טיפים יסייעו לנו לחסוך גם בדלק, גם בכסף וגם בביקורים בתחנת הדלק? ריכזנו כאן עבורכם שישה טיפים.

 

1. תכולת הרכב והמשקל שלו

זה אולי נשמע מוזר אבל גם הרכב שלכם צריך לשמור על משקל תקין. המשוואה היא פשוטה, יותר משקל בתוך הרכב שווה יותר צריכת דלק. אז לפני הנסיעה הבאה שלכם, עשו בדיקה של תכולת הרכב ושאלו את עצמכם מה אתם צריכים לנסיעה. אם אתם בתקופת החורף, אתם לא באמת צריכים את ערכת המנגל ואת הפחמים, העלו אותם לביתכם. גם לצידנית אתם לא זקוקים. אם פעם הייתם צריכים לתקן משהו וערכת כלי העבודה שלכם נשארה ברכב, זה הזמן להעלות אותה הביתה, היא לא באמת רלבנטית לכם יותר ברכב והיא סתם תופסת משקל. בקיץ, העלו את השמיכה המיותרת ונסו לצמצם בשינוע כסאות ושמשיות. בחלק מהרכבים קיים מתקן לנשיאת אופניים המותקן על גב הרכב, שימו לב שמתקן זה שוקל לא מעט בפני עצמו, אז אם אתם לא ממש זקוקים לשינוע אופניים בתדירות גבוהה, הסירו את המתקן מהרכב ושימו את האופניים בתא המטען. כשתוציאו את כל הפריטים המיותרים מהרכב, תתפלאו כמה חוויית הנהיגה תשתפר וכמה דלק נחסך.

 

2. סעו בזהירות

כן כן, נהיגה זהירה תחסוך לכם בדלק. האצה, סחיטת דוושת הגז לעיתים תכופות ובלימה פתאומית הן פעולות שצורכות המון דלק. פעולות פתאומית שהמנוע מבצע דורשות ממנו הרבה יותר כוח והרבה יותר דלק בהתאם. אז חשבו את מסלול הנסיעה שלכם, היו ערניים, וכשאתם צריכים לבלום עשו זאת בהדרגתיות ותתחילו לחסוך לעצמכם הרבה דלק. בנסיעה זהירה, לכו תדעו, אולי גם חסכתם לעצמכם פגישה לא נעימה עם משטרת התנועה, שלא לדבר על מניעת תאונה.

 

3. תחנות הדלק והשירות

מחירי הדלק משתנים בין תחנה לתחנה, עשו סקר ובדקו איזו תחנת דלק היא המשתלמת ביותר עבורכם ונסו לתדלק רק בה. בנוסף, כדאי לתדלק בשירות העצמי, השירות המלא עולה יותר כסף, ובהצטברות, יכול להגיע לסכום ניכר בחודש. התדלוק העצמי הוא פעולה קלילה, עם הרבה פחות תור ואולי הכי חשוב, הרבה יותר זול. גשו אל מכסה פתח הדלק שלכם, הכירו את משאבת הדלק ותוך תדלוק או שניים כבר תתדלקו בעיניים עצומות. ואגב תחנות דלק, שימו לב שעצירה ארוכה יותר בתחנת דלק, הכוללת גם עצירת התרעננות של אספרסו ועוד איזה חטיף, תעלה לכם לא מעט כסף לכל תדלוק 😊

4. מסלול הנהיגה

מעבר לנהיגה הזהירה, שתחסוך לכם הרבה דלק, גם למסלול הנהיגה כדאי לשים לב. מסלול נהיגה שעובר דרך כבישים פקוקים, דרך עפר הררית או עליות קשות, יגרום לכם לסחוט את דוושת הדלק ואת הבלמים לאורך כל הנסיעה, ויעלה לכם בהרבה דלק מיותר. אז לפני הנסיעה הבאה שלכם, סמכו על הווייז ונסו להימנע מפקקים מיותרים ומנסיעות שמקשות על המנוע. תחסכו גם דלק וגם זמן חשוב.

 

5. טנק מלא והימנעות ממיכל ריק

חשוב מאוד לשים לב שאתם לא סוחטים את מיכל הדלק שלכם עד תום, ותדלקו קצת אחרי שמחוג הדלק יורד מרבע המיכל. מנוע הרכב מונע על ידי משקעי הדלק המצטברים בתחתית המיכל, מה שדורש מהמנוע לעבוד יותר ובעצם לבזבז לכם יותר דלק. בעיה נוספת העלולה לקרות בשל כך, היא התלכלכות מסנן הדלק, במקרי קיצון עד כדי סתימה. נסו לתדלק מיכל מלא עוד לפני שמיכל הדלק מתרוקן. זו הוצאה גבוהה יותר באופן חד פעמי אבל היא תשתלם לכם לטווח הרחוק.

 

6. לחץ אוויר בצמיגים

הצמיגים נשמעים כמו משהו שלכאורה לא קשור לדלק, אבל תתפלאו לשמוע שכשלחץ האוויר בצמיגים נמוך – צריכת הדלק גבוהה בהרבה, כיוון שמנוע הרכב מתאמץ להפעיל את גלגול הצמיגים. היצמדו להוראות היצרן ובדקו שלחץ האוויר בצמיגים שלכם הוא בדיוק כמו שצריך. גם לחץ אוויר גבוה מידי עלול להיות מסוכן ולגרום לאיבוד יציבות. היו זהירים.

 

שורה תחתונה: נהגו בזהירות ובחוכמה, שמרו על משקל תקין של הרכב, חשבו נכון את צריכת הדלק ותתחילו לחסוך כבר בנסיעה הבאה שלכם. בהצלחה!