0


יצירת קשר


חפשו אותנו ברשתות

facebook
instagram

01/05/2023

נהיגה בטוחה - טיפים שישמרו עליכם

 

נהיגה בכלי הרכב היא פעולה רצופת סכנות, ובזמנים כמו היום, כשאחוז תאונות הדרכים אינו מבוטל, עולה התהייה מה ניתן לעשות על מנת לנהוג ביתר זהירות ולנסות להגביר את הבטיחות בדרכים. מהן האפשרויות העומדות לרשותנו? ריכזנו עבורכם כמה טיפים לנהיגה בטוחה, שיעזרו לכם להרגיש מוגנים יותר בכביש.

נכן שכולנו עברנו טסט באיזשהו שלב. גם את תקופת המלווה עברנו,  ולחלקנו יש אפילו ניסיון רב שנים על הכביש. עם זאת, לפעמים השגרה שוחקת וכדאי לשפר נקודות לנהיגה זהירה. אז למה כדאי לשים לב בפעם הבאה שאנחנו עולים על ההגה? הנה רשימה של נקודות חשובות.

כיוון המראות

זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל כיוון המראות הוא פרט חשוב במיוחד שכדאי לשים עליו דגש. שימו לב שאין לכם "שטחים מתים" במראות הצד, ושכל צדי הכביש פרושים לנגד עיניכם. גם את המראה העליונה מקמו כך שתוכלו לראות את השמשה האחורית בצורה מקסימלית, ושיתאפשר לכם לראות היטב מה קורה מאחוריכם. ודאו שהמראות מכוונות למידותיכם בכל פעם שאתם עולים לרכב, ובעיקר במקרים בהם נהג אחר נסע בו לפניכם.  כך תאפשרו לעצמכם לשלוט טוב יותר בכביש ובראות.

אדים על השמשות

בחורף, אם השארתם את הרכב אפילו לכמה דקות, אדי קור יצטברו על השמשות וימנעו מכם לראות את הדרך. בחלק מהרכבים יש פונקציה להסיר את האדים על ידי כפתור ייעודי. אם הפונקציה הזו לא קיימת אצלכם, הפעילו את החימום ברכב והמתינו מעט לפני היציאה אל הכביש. גם אם אתם לא חסידים של חימום שעלול להיות מעט מחניק, זכרו שזה רק לכמה רגעים ושהבטיחות שלנו היא מעל הכול. המתינו מעט וצאו לדרך רק כאשר אתם בטוחים שתוכלו לראות אותה בבירור.

מדבקות על השמשה

אגב שמשות, מדבקות הטסטים, תווי החנייה ואישורי הכניסה הולכים ומצטברים על השמשה הקדמית שלנו, דבר שמפריע לטווח הראייה. הגיע הזמן להסיר את כל המדבקות שלא רלוונטיות. אז טבלו צמר גפן באצטון, שפשפו את המדבקה והסירו אותה בקלות.

פנסים ותאורה

בנהיגה בערפל או באזור חשוך במיוחד, הקפידו על אורות גבוהים אך שימו לב גם שלא לסנוור את הנוסעים מולכם או לפניכם. חשוב לשים לב לעוצמת הפנסים ולתקינותם. לכן, אחת לתקופה, נקו את פנסי הרכב על מנת להבטיח שהאור לא נחלש. תופתעו, אבל מריחת משחת שיניים וניגוב במטלית לחה יעשו את העבודה מצוין. נסו זאת לפני הנסיעה הבאה שלכם.

מהירות הנסיעה ומודעות

מהירות הנסיעה חייבת להיות מותאמת לתוואי הדרך ולתנאים. לכן, בדרך שאינה מוכרת, בדרך עירונית או בכל דרך בה נסיעה מהירה מידי עלולה להיות מסוכנת, תהיו יותר עם האצבע על הדופק ופחות עם הרגל על הגז ונהגו בזהירות. כמו כן, תהיו מודעים לסביבת הנסיעה שלכם, מצב מזג האוויר, הולכי הרגל ומצב הכביש. הקפדה ושימת לב לפרטים אלו יסייעו לכם ליהנות מנסיעה בטוחה.

ערנות בנהיגה

על נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים אין צורך להכביר במילים. כולנו יודעים כמה מסוכנת והרסנית היא, אך חשוב לזכור שגם נהיגה בעייפות עלולה להיות הרת אסון. הקפידו לישון טוב לפני שאתם נוהגים ונסו להימנע מלעלות על ההגה מיד לאחר ארוחה כבדה שגורמת לכם תחושת עייפות ונמנום. בפעם הבאה שאתם נכנסים לרכב, בדקו עם עצמכם אם אתם ערניים מספיק לנהיגה.

אל תעצמו עיניים

לא באמת באנו להזהיר על נהיגה בעיניים עצומות. ברור שאתם נוהגים עם עיניים פקוחות, אבל ישנם כמה דברים שנופלים בתוך הגדרת "עצימת עיניים". אם אתם חובשי משקפיים, גם אם המספר שלכם לא גבוה ואתם רואים טוב בלעדיהם, אל תוותרו על המשקפיים. החזיקו אפילו זוג רזרבי בתא הכפפות, שיבטיח שלא תנהגו בלי משקפיים. כמו כן, אל תסמכו על הטכנולוגיה ברכב שלכם בעיניים עצומות. גם אם יש לכם חיישני רברס, הקפידו להסתכל במראות, כי החיישנים לא מזהים עצמים נעים.

שימוש בטלפון הנייד

אם זה עוד לא מספיק ברור, העיסוק בטלפון הנייד בזמן נהיגה (ולמעשה בכל דבר שמסיט את תשומת לבכם מהנהיגה ומהכביש) מסוכן ומיותר. בכל פעם שאתם עולים לרכב במידה ואין לידכם נוסע שיכול לענות במקומכם חברו את הסלולרי לדיבורית, או העבירו אותו למצב שקט. אם אתם מחכים לשיחה חשובה וקיבלתם הודעה או התקשרו אליכם, אל תלחצו. האדם שהתקשר אליכם יכול לחכות. במידה ואתם חוששים שמדובר במקרה דחוף עצרו בזהירות בצד הדרך, הפעילו אורות אזהרה וחזרו אל האדם שחיפש אתכם, אך בשום פנים ואופן אל תענו תוך כדי נהיגה. אתם עלולים לשלם קנס גבוה או אפילו חלילה להיות מעורבים בתאונה.

שנסכם? בשורה התחתונה, הכול בידיים שלכם. נהיגה ערנית ושימת לב למהירות ולתנאי הדרך יסייעו לכם להגיע בשלום למחוז חפצכם. הקפידו על כללי הזהירות, ישמו את הטיפים ונהגו בזהירות. זכרו, עד כמה שזו קלישאה, הקלישאה הזו אמיתית - בכביש אל תהיה צודק, תהיה חכם.