0


יצירת קשר


חפשו אותנו ברשתות

facebook
instagram

04/07/2023

למה כדאי לעבור לרכב חשמלי?

אתם, כמו רבים אחרים, עשויים להגיע לרגע בו אתם עומדים להחליף את הרכב שלכם ולהתחבט בשאלה האם לעבור לרכב חשמלי או להישאר עם רכב הבנזין/דיזל? אם יותר ויותר אנשים סביבכם עוברים לחשמלי, זה לא סתם. הנה 7 סיבות למה גם לכם כדאי לעשות את המעבר הזה.

  1. חיסכון בעלות הדלק: עלות חשמל בישראל זולה משמעותית מעלות דלק. לדוגמא: הוצאה בגין תדלוק רכב בנזין עולה בין 65 ל-88 אגורות לכל ק"מ, בעוד שהוצאה בגין טעינת רכב חשמלי באמצעות טעינה ביתית עולה בין 8 ל-13 אגורות לכל ק"מ. כלומר, בכל קילומטר נסיעה ברכב חשמלי ניתן לחסוך בין 68% ל-81% מעלות הדלק.

  2. חיסכון בעלויות התחזוקה: ברכב חשמלי יש מעט מאד חלקם נעים ואינם דורשים תחזוקה מסורתית של רכב כגון: החלפת שמן או החלפת מסנני דלק. רפידות הבלמים יכולות להחזיק מעמד פי שניים בהשוואה לרכב שאינו חשמלי, בשל שימוש בבלימה רגנרטיבית. לכן, עלות אחזקה ממוצעת של רכב חשמלי מעניקה חיסכון של כ- 25% בשנה.

  3. חיסכון בעלות אגרת הרישוי: עלות האגרה השנתית של כל רכב חשמלי הינה אחידה והיא עומדת נכון להיום על סך של 537 שקלים, לעומת עלות משתנה של אלפי שקלים ברכב שאינו חשמלי. מדובר בחיסכון שנתי של מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

  4. בטיחות: הרכב החשמלי נמצא בקדמת הטכנולוגיה, מצויד במערכות הבטיחות המתקדמות ביותר והוא כפוף לגופי רגולציה כמו כל רכב אחר.

  5. אבזור: רכב חשמלי מגיע לרוב עם מפרט אבזור עשיר מאד, שעד לפני מספר שנים היה נחלת רכבי היוקרה בלבד.

  6. חווית נסיעה: הנסיעה ברכב חשמלי היא שקטה מאד וללא כל רעשים של מערכת ההנעה, חלקה במיוחד בשל ההבדלים בהעברת הכוח, נטולת רעידות האופייניות לרכב מנוע בעירה, ויכולת האצה מדהימה בזכות זמינות כוח שמתקבלת בטווח מידי.

  7. איכות הסביבה: רכב עם מנוע בעירה גורם לפליטת גזים ומזהמים, מה שתורם להתחממות הגלובלית. כאשר עוברים להנעה חשמלית שבה לא נשרף דבר, הרכב החשמלי לא פולט מזהמים ומסייע להפחתת זיהום האוויר.

עם כל היתרונות הללו, התשובה עבורכם פשוטה – המעבר לרכב חשמלי מתבקש, רכב שגם תיהנו מהנסיעה בו וגם תחסכו המון!